No. 5 by Chanel

Dámsky parfém No. 5- 50 ml voňavkaKeď bola Gabriele Chanel na vrchole módneho sveta, rozhodla sa, že módny dom Chanel by mal mať aj svoj vlastný, exkluzívny parfum. A tak sa aj stalo. Požiadala Francie Ernesta Beauxa, najtalentovanejšieho parfuméra, aby vytvoril skutočný parfum. Po náročnej práci zoznámil Gabrielu s dvoma skupinami vôní. Prvá skupina bola očíslovaná jedna až päť, druhá skupina, dvadsať až dvadsaťštyri. Bez váhania si vybrala číslo päť. Svoju kolekciu naplánovala na piaty deň piateho mesiaca.Víťazne povedala: „Hovorme mu číslo päť, myslím, že mi to prinesie šťastie.“ A mala pravdu. Šťastie to prinieslo parfumu, jej, aj celému svetu. Parfum No.5 vznikol v roku 1921 a okamžite sa stal synonymom ženského parfumu.

[ad#HTML][ad#HTML]

Slávu a popularitu tejto vône bezpochyby priniesla kombinácia tuniskej neroli, ylang-ylang a aldehydov v hlave. Srdce dominuje vďaka jazmínu a ružiam. Toto všetko je ukotvené v základe zo santalu, vetiveru a vanilky. Takto vzniká harmonická zmes rafinovanosti. Veľkému úspechu, do určitej miery, môže vďačiť aj hranatému, sklenenému flakónu s jednoduchou čiernobielou nálepkou.

Chanel No.5 je určený jedinečným ženám, ktoré milujú všetko krásne. Kombinácia ženy a krásy vystihuje podstatu tohto parfumu. Hodí sa k akýmkoľvek farbám, či vzorom a hodí sa aj na akúkoľvek príležitosť. Je to neutrálna vôňa pre každú ženu. Budete obdivovaná a nesmierne príťažlivá. Tento parfum prinesie šťastie aj Vám.

Zloženie parfumu Chanel No.5

Hlava: Neroli, Ylang-ylang, Aldehydy

Srdce: Jazmín, Ruža

Základ: Santal, Vetiver, Vanilka

Tento obsah bol zaradený v Chanel, Dámske Parfumy a označkovaný ako , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.