No. 19 by Chanel

Dámsky parfém No. 19- 100 ml voňavkaS parfémom Chanel No. 19 sa budete cítiť ako keby ste sa ocitli v začarovanom lese. V prípade Gabrielle Chanelovej číslica spájajúca sa s názvom parfému vždy niečo predznamenáva. Devätnástka označuje deň jej narodenia a možno aj práve preto sa táto vôňa stala Gabrielinou najobľúbenejšou.

Parfém bol pôvodne vyrobený špeciálne pre ňu na súkromne použitie. Postupne ho dávala svojim obľúbeným priateľkám a klientkam. Zvyšok sveta si na tento parfém musel pomerne dlhú dobu počkať. Verejne dostupným sa stal až rok po smrti tejto svetoznámej módnej návrhárky, a to v roku 1971. Okamžite sa stal senzáciou.

[ad#HTML][ad#HTML]

Hlavu parfému tvorí mošus a ambra. Srdce ukrýva kvety bieleho hyacintu, florentského kosatca, lístky fialky a ylang-ylang. Lesný a zemitý ráz vôni dodáva parfému vôňa machu, paprade, kôry santalového dreva, céder a platan. Zaujímavé na tejto vôni je, že žiadna ingrediencia neprekrýva tú druhú, takže sú v dokonalej rovnováhe, a to až natoľko, že je veľmi náročné analyzovať jednotlivé ingrediencie.

Vôňa je tajomná, hrejivá a zemitá. Je osviežujúca ako les po blahodarnom daždi. Okamžite sa stane vaším súkromným vesmírom, osobnou galaxiou plnou slnečného svitu, tieňov, čerstvo napadaného lístia, ktoré vám ševelí pod nohami. Parfém má v sebe niečo nostalgické a melancholické, preto si ho celkom určite zamilujete.

Zloženie parfémovej vody No. 19:

• Hlava: mošus, ambra

• Srdce: biely hyacint, florentský kosatec, listy fialky, ylang-ylang

• Základ: mach, papraď, kôra santalového dreva, céder, platan

Tento obsah bol zaradený v Chanel, Dámske Parfumy a označkovaný ako , , , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.