Aliage by Estée Lauder

Dámsky parfém Aliage- 60 ml voňavkaNázov parfému Aliage je pôvodom francúzsky a je výrazom pre slovo „zmes“ alebo „zliatina“. Ťažko povedať či význam tohto slova alebo jeho zvuk pri vyslovovaní, bol tým rozhodujúcim faktorom pri vytváraní názvu tohto parfému, ktorý bol na trh uvedený v roku 1972 a je považovaný za vôňu skôr sviežu, za vôňu športového charakteru. Ako u väčšiny takýchto parfémov, existujú len dve možnosti, a síce buď ho milujete alebo neznášate. Je to parfém, ktorý vám hneď udrie do nosa, čím je v predstihu pred ostatnými kolegami z rady takzvaných zelených parfémov.

V počiatočnej fáze je trochu citeľný jazmín, ktorý je jedinou kvetinovou esenciou, použitou pri tvorbe parfému. Aliage neobsahuje vôbec žiadnu sladkosť, žiaden pokus zmierniť náraz silných zelených tónov. Ďalej v parféme môžeme nájsť priam až odvázne množstvo muškátového oriešku, ktorý vôni dodáva špecifickú ostrosť. Nájdeme tam aj citrusové oleje a prenikavú vôňu galbana. Základ vône tvorí dubový mach a vetiver, ktoré parfému dodávajú mäkký a prenikavý takmer zatuchnutý nádych.

[ad#HTML][ad#HTML]

Vôňa Aliage od Estée Lauder nie je ťažká, ale aj tak je veľmi nápadná. Vyžaruje radosť, je hyperaktívna, neortodoxná a veľmi presvedčivá. Povedzme si pravdu, medzi parfémami Estée Lauderovej síce nepatrí medzi tie najobľúbenejšie, ale aj napriek tomu má dostatočnú základňu obdivovateľov.

Zloženie parfémovej vody Aliage:

Hlava: jazmín, galbanum, zelená silica, zelené listy, citrusy

Srdce: muškátový oriešok

Základ: dubový mach, vetiver

Tento obsah bol zaradený v Dámske Parfumy, Estée Lauder a označkovaný ako , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.