Vivienne Westwood – Boudoir

Dámsky parfém Vivienne Westwood BoudoirBoudoir je prvým, a celkovo asi aj najúspešnejším parfumom od Vivienne Weswood (zvyšné dva, Libertine a Anglomania sú akoby vytrhnuté z kontextu – len Budoir sa dá nájsť na jej internetovej stránke). Podľa Jan Moran, tónmi parfumu sú viburnum, marigold, kvet pomaranča, kosatec, ruža, škorica, koriander, kardamón, ambra, vanilka, santalové drevo a pačuli. Vôňa je klasifikovaná ako orientálna zelená, pričom práve zaradenie do kategórie „zelených“ ma prekvapilo. Tón sviežosti a dokonca aj ostrosti zelene by sa dal v tomto parfume privítať s otvorenou náručou – ideálne by sa hodil do krémovej, bohatej vnemovej textúry Boudoir. Nanešťastie však v tomto parfume nie je po tónoch zelene ani stopa.

[ad#HTML][ad#HTML]

Z predchádzajúceho odstavca by sa mohlo zdať, že sa mi Boudoir nepáči. Práve naopak, hoci ho nedokážem nosiť. Ak si ho na seba dám, mám pocit, že tá vôňa nosí mňa a nie naopak, tak ako by to malo byť. Postupne ma zahaľuje do neprestupného, ťažkého plášťa a pomaly ale iste ma pokúša až dovtedy, kým to nevzdám a zmyjem ju zo seba dole (čo sa mimochodom nerobí ľahko). Prekvapuje ma, že takto hebká vôňa môže byť až taká smrteľná. Kosatec je jemný a zamatový, ruža je hodvábna, kvetinový akord, ktorý upodozrievam z toho, že obsahuje tuberózu je naozaj prekvapivo jemný. Aróma základu, vanilka, ambra santalové drevo (necítim tu veľa pačuli, ale je tam akoby veľmi slabý náznak pižma) je tak krémová a hebká – pripadá mi, akoby sa dala prekrojiť podobne ako maslo. Celkový efekt je nesmierne bohatý, na moju psychiku asi až priveľmi. V tomto zmysle mi Boudoir pripomína iné dve prekrásne namiešané vône, ktoré obdivujem, ale len zriedka aplikujem na svoju pokožku – jedná sa o Sacrebleu od Parfums de Nicolai a Talisman od Balenciaga. Všetky tieto tri vône majú v sebe ukrytú záhadnú, hrejivú, a temne zlatú krémovosť, ktorá je sama o sebe neuveriteľne atraktívna.

Tento obsah bol zaradený v Dámske Parfumy, Vivienne Westwood a označkovaný ako , , , , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.