Vivienne Westwood – Anglomania

Dámsky parfém Vievienne Westwood AnglomaniaAnglomania, uvedená na trh v roku 2004, je pomenovaná po eponymickej kolekcii od V. Westwood. Jej prvá módna kolekcia pod názvom Anglomania uzrela svetlo sveta na prelome rokov 1993 a 1994 a stala sa zosobnením dizajnérkinho nadania a talentu na parodovanie „britského štýlu v kontexte klasickej perspektívy“. Anglomania je vyrábaná do dnešných dní, a dá sa zhodnotiť na jej internetovej stránke. Na základe znalostí, ktoré boli o tejto kreatívnej a komplexnej kolekcii k dispozícii, je logické že rovnako aj očakávania z rovnomenného parfumu boli o kúsok vyššie.

Mám čudný pocit, že samotná vôňa bola akoby oproti módnej kolekcii vyvedená z kontextu, a možno práve tento nedostatok pozornosti sa jej stal nakoniec osudným.

[ad#HTML][ad#HTML]

Takže k samotnej vôni; tá je popisovaná ako „okúzľujúce impérium impérium zmyslových vnemov pre modernú ženu, ktorá mieša britský excentrizmus spolu s ázijskou intenzívnosťou vyjadrenia extrovertnej ženskosti“. Anglomania má veľmi príťažlivé zloženie: zelený čaj, kardamón, koriander, ruža, fialka, muškátový oriešok, koža, vanilka ambra. Ruža zmiešaná s korením, osviežená zeleným čajom, stemnená a obohatená akordom kože – neznie to všetko až priveľmi zvodne? Aby som povedala pravdu, v skutočnosti sa na mojej pokožke nejedná až o taký zázrak. Je to veľmi sladká, veľmi silná vôňa ruží, ale nanešťastie ruža preráža všetky ostatné ingrediencie. Jediné dva akordy, ktoré sa odvážili (dá sa povedať, že neúspešne) trocha vystúpiť na povrch, sú fialka (v strednej fáze) a ambra (v rozležaní). Na mojej pokožke neboli citeľné ani zelený čaj, kardamón, koriander, muškátový oriešok alebo koža. Ruža celej kompozícii naozaj dominovala – čo by samo o sebe nemusela byť až taká škoda, smutným faktom však je, že ani samotná ruža nie je veľmi atraktívna. Bola až presladená, niečo ako sladké drievko, a priveľmi ohlušujúca – monotónny akord, ktorý po chvíli začne až otravovať. Najsilnejším dojmom, ktorý mi ostal po vyskúšaní tejto vône, je že sa jedná o veľmi ohlušujúcu vôňu, ktorá slabším povahám môže spôsobiť až bolesti hlavy. Taká nezaujímavá, nezábavná a celkovo nenositeľná.

Tento obsah bol zaradený v Dámske Parfumy, Vivienne Westwood a označkovaný ako , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.