Thierry Mugler – Miroir Mirror Collection

Thierry Mugler Miroir Mirror CollectionA Travers Le Miroir (Throuhg the Looking Glass – skrz zrkadlo), stavia vedľa seba ženské (tuberóza) a mužské (dreviny a absint) prvky. A komu by sa nepáčil dobrý kontrast? A tento kontrast by bol naozaj skvelým, ak by mužská strana kompletne neovládla ženskú časť. Tuberóza, ktorá býva zvyčajne pomerne výrazná, sa ani neodváži „zvýšiť hlas“, a tak jej dominujú výrazné tóny absintu. Tóny drevín sú skvelé, menej už osloví tón kôpru. Celkovo ale najviac zamrzí mrhanie tuberózou.

Dis Moi, Miroir (Mirror Image – zrkadlový obraz). žiadna dávka „mliečnych tónov“ nepremení ľadovo chladné ľalie na jemné kvietky. Šťavnatá sladkosť kvetu pomaranča síce okúzľujúcej bielej ľalii svedčí, ale znepokojujúce sú podtóny mliečnej čokolády, ktoré kazia dojem z inak milej kvetinovej vône. Zbytočné mrhanie ľaliami.

[ad#HTML][ad#HTML]

Miroir des Envies (Mirror of Desires – zrkadlo vášní) je asi parfumom, ktorý sa predáva najlepšie. Jemný, krémový, delikátny Gourmand a ešte delikátnejší kvetinový parfum, ktorého devízou je nádherné prepojenie nie príliš sladkého akordu čokolády spolu s odlíšiteľným jazmínom. Pre niekoho sa to môže zdať až príliš uhladené, ale na tomto parfume je niečo až detsky okúzľujúce. Preto sa môže zdať trocha znepokojujúci aj použitý názov.

Miroir des Secrets (Mirror of Secrets – zrkadlo tajomstiev) sa otvára trocha po vzore Angel (je to asi jediný parfum z tejto série, ktorý Angel pripomína), s pridaním veľkého, lesklého grapefruitu. Šťavnatosť, ktorá z grapefruitu priam srší, je čoskoro nahradená práškovým zábleskom aldehydov. Áno, je tu aj tón pačuli, ale nie je to ten správny druh pačuli, ktorý by mal naznačovať tajomstvá ukryté vo vnútri parfumu. Nejedná sa o nič temné a zemité, skôr je to až nepríjemne čisté a nejasné.

Miroir des Vanites (Mirror of Vanities – zrkadlo márnivosti). Chutný, sladký a zároveň trpký tón citrusov nanešťastie veľmi rýchlo vyprchá a je nahradený trocha zvláštnym mixom, ktorý má byť variáciou na temnotu – namiesto toho je ale až príliš ostro mužný. Ak však máte dostatok trpezlivosti a vydržíte do fázy rozležania, budete odmenená nádherným, skoro až dokonalým akordom ambrykadidla.

Tento obsah bol zaradený v Dámske Parfumy, Thierry Mugler a označkovaný ako , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.